www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Aktuálně

NabídkaZpět

Barokní jezuitské Klatovy 2011

Plakát s programem ke stažení

18. 04. 2011

O posledním dubnovém víkendu se uskuteční 5. ročník Barokních jezuitských Klatov. Tentokrát bude program součástí projektu podpořeného Evropskou unií „Klatovské katakomby 2010“. Proč 2010 ? Protože původně se měl tento projekt realizovat v tomto roce, roce 750. výročí založení královského města Klatovy, ale problémy na straně poskytovatele dotace realizaci projektu posunuly o rok.

Program poskytne jakýsi závdavek na to, co nabídne nová expozice. Nejprve vystoupí jezuita Miroslav Herold a svými dvěma přednáškami pojedná o mučednících z katakomb a zejména o sv. Oenestinovi. Fenomén „katakombálních svatých“ je spjat s barokem , sv. Oenestin pak nepochybně s Klatovy. Nezbývá než se těšit na vystoupení charismatického jezuity.

Anežka Kunhuta Příchovská, šlechtična, která po staletí spí svůj sen v klatovských katakombách, byla před časem podrobena CT vyšetření. O něm, ale nejen o něm, bude druhá část programu. Bude nepochybně velmi zajímavá.

Tradiční součástí projektu jsou liturgické slavnosti – requiem a mše sv. I letos – tradičně - bude requiem sloužit český jezuitský provinciál P. František Hylmar, i letos jej hudbou doprovodí Kolegium pro duchovní hudbu. Nedělní mši pak bude celebrovat biskupský vikář Mons. Josef Žák, který zastoupí plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského. Ten v ten samý čas bude v Římě na blahoslavení papeže Jana Pavla II.

Ke stažení:

 

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019