www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Barokní jezuitské Klatovy 2012

NabídkaZpět

Pozvánka

Barokní jezuitské Klatovy 2012

07. 04. 2012

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi, abych Vás pozval na  Barokní jezuitské Klatovy 2012, které  se uskuteční v prostorách Městské knihovny Klatovy , jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce a v katakombách ve dnech 27. až 29. dubna 2012.

Plakát BJK 2012Pod patronací klatovského starosty pana Mgr. Rudolfa Salvetra, plzeňského biskupa pana Mons. Františka Radkovského a provinciála českých jezuitů pana P. Ing. Františka Hylmara, SI se již po šesté můžete zúčastnit tradičního programu, který spojuje mluvené slovo, hudbu, liturgické slavnosti. Jeho smyslem je připomenout významnou část klatovské historie a hledat souvislosti minulosti, současnosti i budoucnosti.

Významným hostem letošního ročníku bude architektka světového jména paní Eva Jiřičná, která ke klatovské veřejnosti, a nejen k ní,  promluví o architektuře, o svém díle,  představí nám i nový spojovací můstek mezi jezuitskou kolejí a kostelem – prampouch.

Se svou  knihou  (zřejmě s názvem Barokní jezuitské Klatovy) nás seznámí pan Mgr. Miroslav Herold a paní PhDr. Kateřina Bobková. Kniha je výsledkem několikaleté práce, jejíž inspirací byla nejen historie klatovských jezuitů, ale i stejnojmenný projekt.

V neposlední řadě se můžeme těšit na hudební vystoupení Kolegia pro duchovní hudbu, které pod vedením pana Mgr. Víta Aschenbrennera připravilo requiem Michaela Haydna a mši Dominicus od  Wolfganga Amadea Mozarta.

Duchovní slovo je již tradičně vyhrazeno  plzeňskému biskupovi panu Mons. Radkovskému a provinciálu českých jezuitů panu P. Františku Hylmarovi, SI.

Ing. Václav Chroust
Klatovské katakomby o. s.

Program víkendu najdete zde.

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019