Katakomby

Prohlídkový okruh I.

Otevírací doba

květen–září:
denně: 9.00–18.00
říjen–duben
všední dny: 11.00–16.30
víkendy a svátky: 9.00–17.00

Vstupenky

Vstupenky zakoupíte v pokladně katakomb.

Přístupnost

Prohlídkový okruh je bezbariérový.

Organizace prohlídky

Katakomby jsou přístupné individuálně nebo s průvodcem (více níže). Délka komentované prohlídky přibližně 45 min. K dispozici jsou audioguidy na 'sluchátku' nebo přímo z vašeho mobilu. Audioguidy jsou připravené v angličtině, němčině, francouzštině, polštině, holandštině a ruštině.

Základní informace

Krypty pod jezuitským kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce byly vybudovány jako součást kostela v letech 1656–1676. Staly se pohřebištěm členů jezuitského řádu a jeho dobrodinců z řad šlechty a měšťanů. Důmyslný ventilační systém kostela přispěl k tomu, že těla zesnulých postupně vyschla a proměnila se v přirozené mumie.

Muzejní část expozice je věnována činnosti Tovaryšstva Ježíšova v Čechách a ve světě. Do Klatov přišli první jezuité roku 1636 a působili zde do roku 1773, kdy byl řád zrušen. Postavili zde rozsáhlou kolej, velkolepý kostel, seminář a gymnázium. Dobové listiny, knihy, historické předměty a moderní multimediální prvky v expozici přibližují život lidí v 17. a 18. století.

Komentované prohlídky katakomb

Expozici katakomb lze celoročně navštívit individuálně. Od dubna do září však můžete projít expozici i s průvodcem. Délka prohlídky je přibližně 45 minut. Přesné časy prohlídek zjistíte v pokladně katakomb (kontaktní telefon).

Komentované prohlídky s průvodcem jsou v češtině. Pro skupiny je možné objednat německého průvodce. Audioguidy ve sluchátku nebo mobilu jsou připravené v angličtině, němčině, francouzštině, polštině, holandštině a ruštině.

Kdy komentované prohlídky probíhají:

  • Duben, květen, červen, září: víkendy a svátky
  • Červenec, srpen: každý den
  • V období jarních prázdnin v ČR (únor-březen): každý den

Pro skupiny

Pro organizované skupiny je možné prohlídky uskutečnit po předchozí objednávce i mimo uvedenou dobu (rezervace).

Virtuální prohlídka